Pokud máte zájem o zveřejnění informace určené pro výchovné poradce, napište nám na freibergova“x“nvf.cz (místo „x“ vložte zavináč).


Představení e-knihy „Jak spolu s dítětem zvládnout volbu povolání? Průvodce rodiče“, 1. 12. 2020 od 17:00 hod.

Neustálý rozvoj společnosti přináší změny do všech oborů a profesí. Zjistěte, jakými tématy žáky provést, aby se na svou profesní cestu vydaly pro ně co nejlepším směrem.

Připravili jsme pro Vás prezentaci e-knihy a diskusi na téma, jak podporovat žáky při kariérovém vzdělávání a volbě dalšího směru vzdělávání. E-knihu „Jak spolu s dítětem zvládnout volbu povolání? Průvodce rodiče“ jsme původně napsaly s cílem inspirovat rodiče při výchově. Myslíme si, že její obsah může být podnětná i pro výchovné a kariérové poradce na školách.

Připojte se k nám v úterý 1. 12. 2020 v 17:00 hodin a pojďte s námi diskutovat na toto zajímavé téma. Těšíme se na Vás!

Skype link k připojení na schůzku: //join.skype.com/pJmH3U7imFL0

za autorský tým Andrea Csirke & Petra Šnepfenbergová


Jak zajistit e-bezpečí při distanční výuce?

Online kulatý stůl SKAV a EDUin na téma Jak zajistit e-bezpečí při distanční výuce? se uskuteční dne 12.11.2020 od 14:30 hod.

Více informací ne SKAV ONLINE na https://www.facebook.com/SKAVos/

Záznam předchozího kulatého stolu SKAV a EDUin: Jak organizovat výuku v éře nejistoty? https://skav.us10.list-manage.com/track/click?u=e5e0c7aea6f09813fc2b31af5&id=cd3b67fed2&e=f556a72b51


International Seminar „Framework for Reading Fluency Apps in Primary Schools“

ONLINE International Seminar „Framework for Reading Fluency Apps in Primary Schools“. This seminar is part of the Erasmus+ programme A is for App.

Organised by :  University of Amsterdam, the Netherlands

Date: November 23, 2020

Time: 10.00 – 13.00 hrs CET (Belgium, The Netherlands, Czechia, Slovakia), 9am to 12 noon for UK and Ireland.

Přihlásit se můžete zde. Vaše účast může být i jen částečná, budeme rádi za jakékoliv sdílení zkušeností, nebo návštěvu pro Vaši inspiraci. Pozvánka je volně k šíření, máte-li nápad, koho dalšího oslovit, prosím, učiňte tak.


Kariérové poradenství a vzdělávání ve světě vzhůru nohama, 20.-21.11.2020

Konference je organizována Centrem Euroguidance v ČR, DZS ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou.

Cílem konferencí je rozvíjet odborné zázemí kariérového poradenství, podporovat jeho profesionalizaci a zároveň jeho otevřenost, různorodost a vznik jeho nových forem. Podpořit teorii, výzkum a odbornou diskuzi praktiků i veřejnosti. Rádi bychom letos opět vytvořili společný prostor pro sdílení, prezentaci a diskusi. Součástí konference bude i prezentace výherců letošních Národních cen kariérového poradenství.

Tématem letošního roku je kariérové poradenství a vzdělávání. Vzhledem k současné situaci je to aktuální téma, mění se trh práce, nastavují se nové možnosti pracovního uplatnění i vzdělávání, hledají se nové cesty a možnosti, jak se zorientovat, reagovat a být připraven na budoucnost trhu práce. Kariérové poradenství a kariérové vzdělávání má tak významné místo a nezastupitelnou roli pro současnou společnost ovlivněnou důsledky pandemie.

Více na oficiálních stránkách konference https://konferencekp.cz/


Kongresové dny výchovného poradenství – datum konání je nejistý

POZOR ZMĚNA!

Termín Kongresových dnů výchovného poradenství je v nedohlednu. Uskuteční se, až se budeme moci setkat bez roušek a bez obav z koronaviru.


Online setkávání členů Avp

Výkonný výbor Avp nabízí online pravidelné schůzky členské základny.

1. online setkání se uskutečnilo dne 15.9.2020 od 16:00 hod. za účasti 4 členů Výkonného výboru a 6 členů Avp.

2. online setkání se uskuteční dne 13.10.2020 od 16:30 hod.

Skype link k připojení na schůzku: //join.skype.com/pJmH3U7imFL0

Link bude pro odstranění případných technických problémů otevřen od 16:00 hod. Po 16:30 už asistence k připojení bude obtížná, ne-li nemožná.

Prosím, přihlašujte se pod svým jménem.


Pozvánka na akce Euroguidance

České středisko Euroguidance pořádá různé zajímavé akce určené pro odbornou veřejnost působící nebo se zajímající o kariérové poradenství.

Informace o akcích naleznete na http://www.euroguidance.cz/.

Archiv novinek 2020
Archiv novinek 2019
Archiv novinek 2018
Archiv novinek 2017
Archiv novinek 2016