Webinář: představení nové aplikace Cesta k zaměstnání a novinek v aplikaci Můj život po škole

Zveme Vás na webinář organizovaný ve spolupráci Asociace výchovných poradců, z.s. a Moravskoslezského paktu zaměstnanosti, který je určen pro výchovné/kariérové poradce ze školského prostředí, pedagogy vyučující předmět svět práce, volba povolání, pracovní činnosti, občanská výchova, základy společenských věd, atp. i další zájemce o toto téma.

Kdy: úterý 20.6.2023 od 15:30 do 16:45 hodin

Kde: skrze MS Teams Připojit se ke konverzaci (microsoft.com)

Přihláška: Přihláška na webinář, 20.6.2023

V rámci webináře Vám představíme novou webovou aplikaci Cesta k zaměstnání (www.cestakzamestnani.cz), která seznamuje žáky s jednotlivými kroky při hledání zaměstnání. Žáci se zde seznámí s tvorbou životopisu, hledáním práce na pracovním portále, výběrovým řízením, podpisem pracovní smlouvy a základy pracovního práva. Dále Vám budou představeny novinky v aplikaci Můj život po škole (www.mujzivotposkole), která vyhrála v roce 2020 Národní cenu kariérového poradenství a aktuálně se rozšiřuje do dalších krajů v České republice. Oba nástroje jsou zdarma a ihned využitelné ve výuce.

Webinář je určen pro pedagogy a výchovné/kariérové poradce základních a středních škol, kteří se o tuto oblast zajímají. Je otevřený i pro další zájemce o téma (jako jsou např. kariéroví poradci na volné noze, v neziskových organizacích apod.).

Lektorka: Kateřina Tvrdá

Kateřina Tvrdá pracuje v Moravskoslezském paktu zaměstnanosti jako specialista na tvorbu online aplikací. Je autorem webové aplikace Můj život po škole a Cesty k zaměstnání, se kterými vede modelové hodiny napříč Moravskoslezským krajem. Organizuje workshopy pro zástupce škol na téma kariérové poradenství a trh práce a pravidelně se účastní konferencí, workshopů a setkání se zaměřením na tuto problematiku.

Účast na webináři je zdarma. V případě dotazů k webináři se neváhejte obrátit na lektorku na adrese ktvrda@mspakt.cz


Webinář: Online nástroje k podpoře kariérového učení žáků

Zveme vás na webinář organizovaný ve spolupráci Asociace výchovných poradců, z.s. a neziskové organizace Kým čím být, z.s. určený pro výchovné / kariérové poradce a učitele, tentokrát se zaměřením na základní a střední školy.

Kdy: úterý 6. 6. 2023 od 17 do 18 hodin

! Pozor změna linku !

Odkaz na videohovor: https://meet.google.com/abn-xpct-bjf
Nebo vytočte: ‪(CZ) +420 234 610 413‬ PIN: ‪554 767 271‬#

Přihláška: Přihláška na webinář, 6.6.2023

V rámci webináře budou představeny dva online nástroje, které můžete využívat při podpoře kariérového rozvoje žáků. Nástroje jsou k dispozici 24/7 a zdarma. Webinář je určen pro pedagogy a výchovné / kariérové poradce základních a středních škol, kteří se o tuto oblast zajímají. Je otevřený i pro další zájemce o téma (jako jsou např. učitelé v předškolním vzdělávání). Během webináře bude prostor i pro otázky a sdílení vašich zkušeností v této oblasti.

Lektorka: Andrea Csirke

Andrea Csirke se v oblasti kariérového poradenství vzdělávala v ČR i zahraničí. V minulosti se věnovala individuálnímu kariérovému poradenství a nabízela podporu dospělým při jejich cestě životem. V současné době spolupracuje se školami na rozvoji kvality systému kariérového vzdělávání žáků.

Účast na webináři je zdarma. V případě dotazů k webináři se neváhejte obrátit na lektorku na adrese kariera.andrea@gmail.com.